Laisvų rankų įranga

Įdomiausi technologijų pokyčiai niekada nėra pačios programėlės. Tai, kaip jie veikia visuomenę.

Pavyzdžiui, net dešimtmečius į mobiliojo telefono revoliuciją mes vis dar stengiamės išsiaiškinti, kaip juos pritaikyti mūsų gyvenime. Kokios yra skambučių viešosiose vietose taisyklės? Ar el. Paštu maitinimo metu? Ir, svarbiausia, naudoti juos automobiliuose?

Neseniai rašiau apie naują Motorola mobilųjį telefoną „Moto-X“. Kaip ir dauguma šiandieninių išmaniųjų telefonų, galite jį valdyti balsu: skaityti naujus tekstinius pranešimus garsiai (ir diktuoti atsakymus), patikrinti el. Paštą, surinkti numerį. Tačiau šis telefonas žengia dar vieną žingsnį: norėdami nurodyti, kad ketinate išduoti šnekamą komandą, net nereikia paspausti mygtuko. Jūs tiesiog sakote: „Gerai,„ Google “dabar“. Telefonas visada klausosi. Jūs niekada neturėsite paliesti jo ar net pažvelgti į jį. Tam padės laisvu ranku iranga.

Akivaizdu, kad tai žingsnis didesnio saugumo link, baigiau. Jūs galite palikti telefoną savo automobilio puodelio laikiklyje – niekada nenuimkite rankų nuo vairo, niekada neatsižvelkite į akis nuo kelio.

Tačiau daugelis skaitytojų buvo pasibaisėję. „Jūs propaguojate klaidingumą, kad vairuojant, kalbant su mobiliuoju telefonu, saugiau nei naudoti ranką manipuliuoti ja,“ rašė tipiškas. „Tyrimai mums sako, kad rankos ar rankos, akys ant ekrano ar kelyje, naudojant mobilųjį telefoną vairuojant be laisvų rankų įrangos, sukelia daugiau nelaimingų atsitikimų nei piktnaudžiavimas alkoholiu ar narkotikais. Ką tu galvojai?!”

Maniau, kad saugiau siųsti tekstus be rankų. Galų gale, jūs turite pažvelgti į ekrano tipą. Jei žiūrite žemyn į savo telefoną, vairuojate dviejų tonų šuolį, aklą, 65 mylių per valandą.

Be to, mano skaitytojų paminėtos studijos išnagrinėjo kalbėjimą telefonu – rankas arba laisvų rankų įrangą. Kaip dabar žinome, šie du metodai yra vienodai pavojingi. Jis neturi telefono, kuris sukelia nelaimingus atsitikimus. (Šiuo atžvilgiu 11 valstybių, turinčių laisvų rankų įstatymus, eikvoja savo laiką.)

Tačiau šiuose tyrimuose šiuo klausimu nesprendžiamas šis klausimas: balso tekstų sauga, palyginti su rankiniu laišku.

Akivaizdu, kad žmonės vis dar turės tekstą už vairo, nesvarbu, kiek mes skelbiame prieš jį, nesvarbu, kiek valstybių ją uždrausti (41). Tai panaši į programas, kurios prezervatyvus paskirsto paaugliams ar švarias adatas narkomanams: taip, mes norėtume, kad geriau, jei paaugliai nesimokytų, arba narkomanai nešaudė. Tačiau kai kas bus. Taigi ar ne geriau, kad jų nelaiminga veikla būtų kuo saugesnė?

Ir tada atsitiko kažkas, kas pakeitė mano mintis. Pirmą kartą mokslininkai galiausiai palygino rankas be rankų su rankomis.

Teksaso „A&M Transportation Institute“ studijavo žmones, vairuojančius uždarą kursą, trijomis sąlygomis: tuo pačiu metu, kai nusiųsta žiniaraštis ranka, o žinučių siuntimas balsu (naudojant „iPhone“ ir „Vlingo“ skirtas „Android“) ir be viso teksto.

Rezultatai mane nustebino ir mane nerimavo. Pasirodo, visiškai nesvarbu, ar rašote laisvų rankų įranga, ar balsu. „Atsakymo laikas buvo labai atidėtas, nesvarbu, koks teksto siuntimo būdas buvo naudojamas“, – teigiama tyrime. Kiekvienu atveju vairuotojai, kurie buvo nusiuntę, truko maždaug dvigubai ilgiau, nei reagavo. Neįtikėtina, kad jie taip pat praleido mažiau laiko žiūrėdami kelią, net ir tada, kai jie buvo nusiuntę balsu.

Tai nesukelia intuityvios prasmės. Panašu, kad tekstiniai pranešimai balsu naudojant laisvų rankų įrangą turėtų būti saugesni nei žiūri į savo telefoną. Be abejo, tai buvo tik vienas tyrimas, kuriame dalyvavo tik 43 asmenys.

Bet jei šio tyrimo rezultatai atspindi realybę, aš tai pasakysiu čia, spausdindamas: aš neteisingai.

Mes jau žinojome, kad pokalbiai telefonu yra tokie pat pavojingi, kaip ir rankomis, ir dabar mes žinome tą patį apie tekstinius pranešimus balsu. Vairuodami neturėtumėte teksto. Jūsų paaugliai neturėtų. Aš neturėčiau.

Ir paskutinį kartą patvirtinau balsu aktyvuotą tekstą naudodamas laisvų rankų įrangą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *